Morawiecki na wokandę, marsz! Kłamco

24 List

Idziemy do sądu, bo nie może być naszej zgody na kłamstwa premiera” – powiedział onet.pl sędzia Waldemar Żurek. Prawie 50 krakowskich sędziów złożyło w sądzie pozew przeciw „Gazecie Polskiej”, której redaktorem naczelnym jest Tomasz Sakiewicz.

Chodzi o wywiad z premierem Mateuszem Morawieckim opublikowany w tym tygodniku. Rozmowa ukazała się w czerwcu tego roku przed przyjazdem do Polski wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa. Morawiecki zamierzał go wtedy przekonywać, że PiS „naprawia” polskie sądownictwo. – „W mojej opinii szczególnie znamienny jest przykład sądu z Krakowa. Będę zachęcał pana przewodniczącego Timmermansa, aby się przyjrzał temu przykładowi bardzo uważnie. Wszystko wskazuje bowiem na to, że działała tam zorganizowana grupa przestępcza” – powiedział premier.

Sędziowie najpierw domagali się sprostowania i przeprosin, a ponieważ nie zostały one opublikowane, złożyli pozew. – „Prawo w Polsce funkcjonuje tak, że jeśli ktoś opublikuje rzeczy, które są kłamstwem, a to kłamstwo oczernia inne osoby, to wydawca ma obowiązek opublikować sprostowanie osoby, która poczuła się dotknięta. Brak reakcji z naszej strony mógłby zostać odebrany jako przyzwolenie na kłamstwa premiera” – stwierdził sędzia Żurek. Były rzecznik KRS nie wyklucza, że kolejnym krokiem może być pozwanie do sądu Mateusza Morawieckiego.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: