Telewizja publiczna przerobiona na klozet publiczny

23 List

„Chciałoby się, żeby dziennikarze nie pozwalali na obrażanie innych, zwłaszcza gdy to dotyczy tzw. misyjnej tv” – skomentowała jedna z internautek na Twitterze zachowanie Krzysztofa Ziemca, prowadzącego wieczorny program w TVP Info. Tematem audycji był proces, który Jarosław Kaczyński wytoczył Lechowi Wałęsie.

I właśnie na byłym prezydencie skupiła się agresja jednego z gości programu. Opozycjonista z czasów PRL Ryszard Majdzik lżył Lecha Wałęsę. – „To zwykła kanalia, agent Bolek, który nigdy się nie przyznał do popełnionych przez siebie łotrostw przeciwko swoim kolegom, przeciwko Polsce, przeciwko narodowi” – mówił. Krzysztof Ziemiec z kamienną twarzą wysłuchiwał tych inwektyw.

Nie przerwał Majdzikowi także wtedy, gdy ten nazywał Wałęsę kłamcą. – „To człowiek, który zawsze szedł w zaparte, zawsze kłamał. Kłamstwo dla tych ludzi jest czymś więcej niż prawdą. Kasta sędziowska i totalna opozycja traktują Wałęsę jak swój relikt. My jesteśmy tymi, którzy zawsze głosimy prawdę. Bolek wie o tym, że prawda zwycięży, ale idzie w zaparte, bo zawsze część szczujni TVN-owskiej chce zniszczyć dobą zmianę, która rządzi Polską. Proszę nie wierzyć w to, że ten człowiek, ta kanalia, ten łobuz, agent SB będzie cokolwiek rozumiał i chciał dobrego dla Polski. Dla mnie w tym człowieku, w Bolku, tkwi bestia w ludzkim ciele” – tokował Majdzik.

Jedyne, na co stać było Ziemca, to stwierdzenie: – „Bardzo mocne słowa, bardzo mocne oskarżenie pod adresem sędziów i Lecha Wałęsy”. I na tym poprzestał. – „Że to studio jeszcze nie eksplodowało jeszcze od przekroczonego poziomu głupoty i nienawiści, to aż dziwne” – skomentował internauta na Twitterze.

A inny pytał Ziemca: – „Zastanawia mnie, jak wulgarna lub kretyńska powinna być wypowiedź w Pana programie, żeby Pan zaprotestował. Można przedstawiać wszystkie poglądy, ale jak Pana może nie razić ten język? Straszne. Smutne”.

Złe rzeczy dzieją się ze słowem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: