Kaczyński w ustach ma złotą ślinę

9 List

Być może przejawem troski o utrzymanie poziomu sejmowej debaty są ostatnie kary wymierzone posłom za „nieprzystojne” uwagi. Najwyraźniej jednak owe kary nie dotyczą wszystkich po równo.

Co może zwykły poseł Kaczyński tego już nie wolno takim jak Nitras, Tarczyński czy Petru.

Kaczyński mógł – w zamian za upomnienie – wymyślać posłom od zdradzieckich mord, kanalii i morderców. Gdzie indziej obrzucać swoich przeciwników inwektywami w rodzaju drugi sort, element animalny. Ale to Kaczyński, bo już nawet jego pupilowi słynącemu z chamstwa Dominikowi Tarczyńskiemu nie uchodzi…

Zwykły poseł zrugał Tarczyńskiego za „nieparlamentarne wypowiedzi” i obłożył karą finansował. Tarczyński, który wołał z mównicy za posłem Protasiewiczem „idiota” będzie przez dwa miesiące otrzymywał tylko połowę wynagrodzenia. Bardziej podpadł Ryszard Petru. Ten aż przez trzy miesiące dostanie tylko połowę swojego wynagrodzenia. Niby za obrazę głowy państwa z mównicy sejmowej a rzeczywistości za „odbrązawianie” posła Kaczyńskiego.

Ryszard Petru, gdy krytycznie odniósł się do ustawy, która na ostatnią chwilę czyni 12 listopada dniem wolnym od pracy, zirytowany powiedział z mównicy: „To pokazuje, tak naprawdę, gdzie macie swego prezydenta, to pokazuje, jakie jest jego miejsce w łańcuchu pokarmowym – na końcu, dlatego dajecie mu 2 dni na podpisanie ustawy”.

Ale nie tylko za to, bo jak zwróciła uwagę Joanna Scheuring-Wielgus powód był poważniejszy. Petru w ferworze udowadniał prezesowi, że siedząc 25 lat w Sejmie nic nie robi i żyje na koszt podatnika. Teraz sam domaga się od Kaczyńskiego słowa przepraszam za skierowany do niego – podczas piątkowej debaty nad projektem antyszczepionkowców-  okrzyk: „zamknij się wreszcie”. Ale to zrobił Kaczyński …

>>>

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: