Naziolstwo we Wrocławiu nie będzie szargać imienia Polski nadaremno w dniu Święta Niepodległości

6 List

„Podjąłem decyzję o wydaniu zakazu organizacji Narodowego Marszu Niepodległości, po zasięgnięciu opinii Policji i w porozumieniu z prezydentem elektem Jackiem Sutrykiem” – poinformował na Twitterze prezydent Wrocławia. Rafał Dutkiewicz w uzasadnieniu powołał się na opinię Komendy Miejskiej Policji.

Napisano w niej, że w poprzednich tego typu zgromadzeniach we Wrocławiu uczestniczyły osoby „identyfikujące się ze środowiskami skrajnie prawicowymi, utożsamiające się z organizacjami takimi, jak Młodzież Wszechpolska, ONR, Ruch Wolności oraz pseudokibice WKS Śląsk Wrocław”. Organizatorem tegorocznego marszu jest Piotr Rybak, o którym policja w swojej opinii napisała, że uczestniczył w wydarzeniach, podczas których prezentowane były „postawy ksenofobiczne, charakteryzujące się agresywnym, antagonistycznym nastawieniem do osób o odmiennym światopoglądzie”. Przypomnijmy, że Rybak spalił na wrocławskim rynku kukłę Żyda. Razem z byłym księdzem Jackiem Międlarem głoszą opinie antysemickie i skrajnie nacjonalistyczne.

Dutkiewicz, uzasadniając swój zakaz, stwierdził również, że istnieje zagrożenie, że na Marszu Niepodległości 11 listopada mogą pojawić się niebezpieczne przedmioty. Może także dojść np. do nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych i wyznaniowych.

Od decyzji prezydenta Wrocławia przysługuje odwołanie, z którego narodowcy zamierzają skorzystać. Wspomniany Jacek Międlar zapowiedział to na Twitterze.

A na warszawski Marsz nacjonalistów i faszystów Joachim Brudziński rzuca każdemu policjantowi 1000 zł za ochronę.

Łajdactwo! Nie pozwolić naziolstwu łazić i tyle. We Wrocławiu można, a w stolicy nie?

>>>

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: