Sromota PiS w II turze wyborów samorządowych

5 List

Wszyscy trzej kandydaci Koalicji Obywatelskiej odnieśli miażdżące zwycięstwa.

Jacek Majchrowski – ubiegający się o reelekcję prezydent Krakowa – w sondażu exit poll IPSOS uzyskał 64,6 proc. poparcia. Na Małgorzatę Wassermann głos oddało 35,4 proc. mieszkańców Krakowa.

„Wszyscy przyczynili się do tego zwycięstwa. Dziękuję tym wszystkim, którzy poszli do wyborów, bo – jak wszyscy pamiętacie – mieliśmy taki konkurs między miastami, gdzie będzie większa frekwencja, jako że to od tej frekwencji bardzo wiele, moim zdaniem, zależało. I tak też się stało. Mogę tylko powiedzieć, że będę godnie sprawował ten urząd” –  powiedział podczas wieczoru wyborczego Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.

Frekwencja w Krakowie wyniosła 54,6 proc.

Paweł Adamowicz dalej będzie prezydentem Gdańska – poparcie dla niego wyniosło 64,7 procKacper Płażyński dostał 35,3 proc. głosów.

„Gdańsk dzisiaj po raz drugi opowiedział się za Gdańskiem wolności, równości, solidarności, Gdańskiem otwartym. Będę wszystko robił z moimi współpracownikami, aby przez te pięć lat pokazać wam, że jestem prezydentem wszystkich, bez wyjątku gdańszczan” – powiedział Paweł Adamowicz tuż po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów. Podziękował swojemu sztabowi wyborczemu, rodzinie i wolontariuszom, wicemarszałkowi Senatu Bogdanowi Borusewiczowi, Aleksandrowi Hallowi oraz przewodniczącemu Rady Europejskiej Donaldowi Tuskowi. – „Niech żyje demokracja. Ale bierzemy się jutro do pracy, bo wiele jej przed nami” –  zakończył swoje przemówienie prezydent Adamowicz.

Frekwencja w Gdańsku wyniosła 56,8 proc.

W Kielcach triumfował Bogdan Wenta z 64 proc. poparciem. Na dotychczasowego prezydenta Kielc Wojciecha Lubawskiego głosowało 36 proc. osób.

„Dziękuję bardzo za wsparcie. Łączy nas dobro tego miasta. Program, który zaproponowałem razem z drużyną, która tutaj jest na tej sali, będę realizował bardzo konsekwentnie i wierzę w to, że ciężką pracą przekonamy także tych, którzy może dzisiaj jeszcze nie są zdecydowani, ale naszymi działaniami będziemy ich przekonywać” – stwierdził nowy prezydent Kielc Bogdan Wenta.

Frekwencja w Kielcach wyniosła 51,9 proc.

Komentarze 2 to “Sromota PiS w II turze wyborów samorządowych”

Trackbacks/Pingbacks

  1. Początek końca PiS | Depresja plemnika - 5 listopada 2018

    […] Sromota PiS w II turze wyborów samorządowych […]

  2. PiS ma odpowiedź na swoją porażkę w II turze wyborów samorządowych: Wina Tuska | Hairwald - 5 listopada 2018

    […] Sromota PiS w II turze wyborów samorządowych […]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: