PiS każe nam najwięcej płacić w Europie za patriotyczny prąd

4 List

Jak dyskutować? Tak!

Czyżby miała spełnić się zapowiedź Jarosława Kaczyńskiego, że będziemy wyspą w UE? Może do tego dojść choćby w przypadku energii elektrycznej. W sobotni poranek w Polsce zanotowano bowiem najwyższą hurtową cenę za prąd – równowartość 303 zł za MWh. W większości krajów UE wyniosła ona 280 zł –  podaje portal wysokienapiecie.pl.

To efekt m.in. niechęci ze strony polskiej chęci do przyłączenia się do jednolitego rynku energii elektrycznej. – „Silnie integrują się przede wszystkim rynki uprzemysłowionego środka Europy – Niemiec, Austrii, krajów Beneluksu i Francji. Drugą silnie zintegrowaną grupą są kraje nordyckie i bałtyckie. Do rynków Europy Zachodniej silnie ciążą też Czechy i Słowacja oraz Węgry i Rumunia” – czytamy w portalu wysokienapiecie.pl.

„Wkrótce odczujemy to w naszych portfelach. Jeśli uda się uniknąć podwyżek cen biletów komunikacji miejskiej po zbyt hojnych przed wyborami przywilejach darmowej jazdy, to zapewne kosztem inwestycji. Ciekawe których…” – napisał Jarosław Osowski z „GW”. – „Jakaś wyimaginowana sieć energetyczna. Nie po to wstaliśmy z kolan, żeby się teraz dzielić swoim prądem z innymi…. Ważne, że prąd jest nasz, narodowy i patriotyczny”;

„Kolejny krok w zdecydowanym umocnieniu pozycji Polski na zadupiu Europy. Za grubą kasę. Z naszych kieszeni”; – „Tylko pogratulować! Suweren zapewne jest zachwycon” – komentowali inni internauci.

Cudo.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: