Klecha lubi sobie strzelić nie tylko lufę

4 List

Ostatnio żadna uroczystość – nawet mniejszej rangi – nie może odbyć się bez udziału przedstawicieli Kościoła katolickiego. Nie inaczej było i w tym przypadku.

Księża pojawili się na otwarciu strzelnicy w Starym Chrząstowie w województwie łódzkim.  – „To niepowtarzalny, klimatyczny i nawiązujący do tradycji Dzikiego Zachodu obiekt” – informuje na swoim profilu na Facebooku Polskie Stowarzyszenie Strzelectwa Westernowego. Na zdjęciu z uroczystości, które wywołało oburzenie, ale i falę memów internautów widać, jak księża z bronią w ręku strzelają w kierunku biało-czerwonej szarfy.

„To zdjęcie wbija mnie w ziemię. Chrześcijaństwo. Katolicyzm. Nadstaw drugi policzek. Umiłowanie pokoju. I strzelanie w sutannach i komżach, bo strzelnicę otwierają”;

„W Powstaniu nigdy księża nie używali broni. Ks. Skorupka pod Radzyminem szedł z krzyżem w ręku. To nie jest „niewybredna polska komedia”. To jest kult siły obejmujący kościół”; – „Uroczyste przestrzelenie wstęgi. Nowa Tradycja” – komentowali internauci.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: