Morawiecki znowu kłamie jak najęty

3 List

Grzegorz Schetyna spytał Angelę Merkel, która wraz z niemieckim rządem przebywała w Warszawie na rutynowych konsultacjach, czy Mateusz Morawiecki rozmawiał z nią o pisowskim temacie „reparacje wojenne”.

I co?

Kłamca Morawiecki nie rozmawiał.

Więcej o pobycie Merkel w Polsce tutaj >>>

O Kościele katolickim.

Neumann o Marszu Niepodległości: Wszyscy, którzy będą ten marsz organizować, muszą mieć pełną świadomość, że jeżeli pojawią się hasła faszystowskie, rasistowskie, ksenofobiczne, będzie taki marsz rozwiązany

– Wszyscy, którzy będą ten marsz organizować, muszą mieć pełną świadomość, że jeżeli pojawią się hasła faszystowskie, rasistowskie, ksenofobiczne albo gesty, albo transparenty, muszą się liczyć z tym, że będzie taki marsz rozwiązany. To jest oczywiste, prawa trzeba przestrzegać – mówił Sławomir Neumann w rozmowie z Grzegorzem Kajdanowiczem w „Faktach po faktach” TVN24.

Neumann: Schrzanili uroczystości stulecia niepodległości Polski. Za grube miliony, dziesiątki ludzi przy tym pracowało i jest tak jak zawsze. Nie będzie nic nadzwyczajnego

– To jest żart, naprawdę jest żart. Miało być coś wielkiego na stulecie. Miało zostać po tym wydarzeniu coś, co Polskę przybliży Europie i światu do odzyskania niepodległości. Mamy koncert. Przypomnę, że koncerty mamy też w sylwestra – mówił Sławomir Neumann w rozmowie z Grzegorzem Kajdanowiczem w „Faktach po faktach” TVN24.

– Wszyscy pojechali z Warszawy. Ani prezydenta nie będzie na tym marszu, ani premiera nie będzie na tym marszu. Tylko narodowcy. Tak schrzanili uroczystości stulecia niepodległości Polski. Niestety, za grube miliony, dziesiątki ludzi przy tym pracowało i jest tak jak zawsze. Nie będzie nic nadzwyczajnego – dodał Neumann.

Morawiecki kłamie jak najęty – dwa kłamstwa na godzinę.

Była sekretarz stanu USA Madeleine Albright wypowiedziała się w swojej najnowszej książce na temat partii PiS i Jarosława Kaczyńskiego.

Waldemar Mystkowski o tym pisze:

Słynna była szefowa amerykańskiej dyplomacji Madeleine Albright mogła Morawieckiego nie dostrzegać, ale jego szef Jarosław Kaczyński to dla niej postać, która jest godna szerokiego odnotowania w książce „Faszyzm. Ostrzeżenie”, która ukazała się w ubiegłym miesiącu na polskim rynku wydawniczym.

Co? – prezes PiS w pozycji o faszyzmie. Nie róbmy wielkich oczu, bo tak już nas widzą na szerokim świecie, a świat amerykański ma dla nas wymiar największy, tuż zaraz po unijnym. Albright jest szczególnie wrażliwa na nasz region, wszak urodziła się w czeskiej Pradze.

Amerykanka pisze wprost o kontakcie Kaczyńskiego z ludem polskim: „Wydaje się, że znajduje lepsze porozumienie ze swoimi kotami niż z obywatelami”. Choć ten „lud polski” powinienem zamienić na „ciemny lud”, tak prezes traktuje swój elektorat, a do innych wyborców mając pogardę, którą dobrze poznaliśmy przez trzy lata rządów jego partii.

Brak kontaktu Kaczyńskiego z Polakami – z tego wypływają problemy jego partii, prezes PiS postrzega rodaków w perspektywie kuwety. To jest nieuniknione psychologicznie, gdy ktoś taki porusza się za żelaznymi barierkami, otoczony kordonem policjantów i prywatnych ochraniarzy.

Cienka jest granica między normalnością a chorobą psychiczną, to cienizna jest zauważalna u Kaczyńskiego, nawet w jego przemówieniach, w których wydaje się być dla siebie mądrym, gdy wklei do wygłaszanych zdań jakieś trudniejsze słówko ze słownika wyrazów obcych.

Więcej >>>

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: